• Новини /
  • Пореден силен уикенд за състезателите на Колоездачен клуб КООП

Пореден силен уикенд за състезателите на Колоездачен клуб КООП

Публикувано на 24.04.2023

Състезателите на Колоездачен клуб КООП за пореден уикенд записаха челни класирания в състезания на международно и държавно равнище.

Младата надежда на родното планинско колоездене Виктор Енев извоюва нови два подиума на стартове в Сърбия.

На 22 април, събота, 18-годишният Енев завърши втори при юношите на състезанието по крос кънтри „Чачалица“ – Пожаревац, в олимпийската дисциплина (XCO). Нашето момче финшира само на 6 сек. след победителя Тимео Уиве (Фр).

На следващия ден Вики се класира трети на Salcano Turkish-Serbian friendship MTB Cup в Белград, след Уиве и Винс Даниел Кис (Унг), като времената на тримата бяха в рамките на под минута.

Както вече Ви писахме, седмица по-рано Енев записа второ и трето място в двата си старта в Нови Сад.

На двете състезания в Пожаревац и Белград дебютно международно участие за сезона записаха Йоана Вълканова при девойките и Людмил Лозов в категория „Мастърс“. 15-годишната Йоана спечели в Пожаревац и завърши трета в сръбската столица, а Лари извоюва съответно с 6-о 5-о място при мъжете.

КК КООП бе предтавен и на състезанието „Ямбол XCO Challange 2023“ от Михаил Костадинов и Данаил Иванов. Мишо спечели надпреварата при юношите старша, докато Данаил финишира 5-и при юношите младша.