• Новини /
  • Пореден силен уикенд за състезателите на Колоездачен клуб КООП

Пореден силен уикенд за състезателите на Колоездачен клуб КООП

{posted_on} Apr 24, 2023

Състезателите на Колоездачен клуб КООП за пореден уикенд записаха челни класирания в състезания на международно и държавно равнище.

Младата надежда на родното планинско колоездене Виктор Енев извоюва нови два подиума на стартове в Сърбия.
На 22 април, събота, 18-годишният Енев завърши втори при юношите на състезанието по крос кънтри „Чачалица“ – Пожаревац, в олимпийската дисциплина (XCO). Нашето момче финшира само на 6 сек. след победителя Тимео Уиве (Фр).

На следващия ден Вики се класира трети на Salcano Turkish-Serbian friendship MTB Cup в Белград, след Уиве и Винс Даниел Кис (Унг), като времената на тримата бяха в рамките на под минута.

Както вече Ви писахме, седмица по-рано Енев записа второ и трето място в двата си старта в Нови Сад.

На двете състезания в Пожаревац и Белград дебютно международно участие за сезона записаха Йоана Вълканова при девойките и Людмил Лозов в категория „Мастърс“. 15-годишната Йоана спечели в Пожаревац и завърши трета в сръбската столица, а Лари извоюва съответно с 6-о 5-о място при мъжете.

КК КООП бе предтавен и на състезанието „Ямбол XCO Challange 2023“ от Михаил Костадинов и Данаил Иванов. Мишо спечели надпреварата при юношите старша, докато Данаил финишира 5-и при юношите младша.